Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Blogosfera > Architektoniczna perła w centrum miasta

Architektoniczna perła w centrum miasta

Opublikowano:

Cieszy mnie niezmiernie, że centrum naszego miasta zyskało nowoczesny i atrakcyjny pod względem architektonicznym obiekt, jakim bez wątpienia jest otwarty ostatnio nowy Komisariat Policji przy ulicy Krakowskiej 12.

Cieszy mnie to nie tylko dlatego, że nasi Policjanci zasługują na to, by pracować w przyzwoitych warunkach, bez dodatkowych wrażeń w postaci spadającego na ich głowy tynku czy kapiącej wody z przeciekającego dachu, jak zdarzało się to w ich starym, ciasnym i wysłużonym, bo ponad stuletnim budynku komisariatu przy ulicy Kościuszki.

Przede wszystkim cieszę się z tego, że w centrum Trzebini, przy ruchliwej drodze krajowej nr 79, którą każdego dnia przemierza średnio ponad 20 tysięcy pojazdów, zbudowany został kolejny atrakcyjny budynek, który wpłynie na poprawę nie najlepszego wizerunku centrum naszego miasta, które co tu dużo mówić, jest bez wątpienia jednym z najbrzydszych w zachodniej Małopolsce.

Warto przypomnieć, że duży udział w powstaniu nowego Komisariatu Policji w Trzebini miał poprzedni burmistrz – Stanisław Szczurek, który wbrew wielu krytycznym głosom, w tym ze strony radnych, a nawet magistrackich urzędników, z wielką determinacją zabiegał o gminne wsparcie dla tej inwestycji, bez którego – jak sami mundurowi to podkreślają – ten piękny obiekt, by nie powstał.

Nowy trzebiński komisariat jest również pewnym wkładem Policji i Gminy Trzebinia w ożywienie centrum naszego miasta, w tym Rynku, o co od dawna zabiegają miejscowi handlowcy. Ponad sześćdziesięciu pracowników trzebińskiego Komisariatu Policji oraz wszyscy udający się do niego interesanci to przecież potencjalni klienci okolicznych sklepów czy punktów usługowych.

Oby takich obiektów jak nowy trzebiński komisariat powstawało w centrum naszego miasta w najbliższych latach jak najwięcej, bo one nadają miastu prawdziwie miejskiego charakteru, a niezabudowanych działek w centrum Trzebini nie brakuje. I nie jest ważne czy będą to obiekty gminne, instytucjonalne czy prywatne. Przykłady „Intermarche” czy „Rezydencji pod Zegarem” pokazują, że prywatni przedsiębiorcy mają naprawdę ciekawe pomysły i warto im zaufać.

ROBERT SIWEK
redaktor naczelny portalu wTrzebini.pl

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij