Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Bolęcanie na podium pod Tatrami

Bolęcanie na podium pod Tatrami

Opublikowano:

Męska Grupa Śpiewacza „Bolęcanie” zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej.


Impreza odbywała się od 4 do 6 lutego 2016 roku w ramach 44 „Góralskiego Karnawału” w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

W przeglądzie grup kolędniczych wzięło udział aż 46 zespołów z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

„Bolęcanie” zaprezentowali widowisko pt. „Herody”, za które jury przyznało im II miejsce. W nagrodę otrzymali 600 zł oraz srebrną rozetę góralską.

– W Bukowinie Tatrzańskiej występowaliśmy już kilka razy, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Ze względu na niepowtarzalną atmosferę lubimy tamtejsze imprezy muzyczne i folklorystyczne. Jeśli tylko wystarczy nam sił i zdrowia, to z przyjemnością jeszcze tam kiedyś się zaprezentujemy – mówi Franciszek Barnaś, jeden z członków grupy „Bolęcanie” i zarazem sołtys Bolęcina.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij