Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Bolęcanie znów najlepsi

Bolęcanie znów najlepsi

Opublikowano:

Męska Grupa Śpiewacza „Bolęcanie” z trzebińskiego sołectwa Bolęcin zdobyła I miejsce na V Przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego – Krzeszowice 2015.


– Nasz zespół zachwycił jury i publiczność dwoma utworami. Pierwszy to „Zbierzcie się bracia”, a drugi nosił tytuł „Mosci gospodarzu” – relacjonuje Franciszek Barnaś, członek grupy, a na co dzień sołtys Bolęcina.

Festiwal obywał się w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach, a został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Przypomnijmy, że Męska Grupa Śpiewacza „Bolęcanie” ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień. Zespół jest między innymi zwycięzcą tak prestiżowych imprez jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą oraz słynny Festiwal Folkloru Polskiego – „SABAŁOWE BAJANIA” w Bukowinie Tatrzańskiej.

„Bolęcanie” występują aktualnie w składzie: Marian Kuśmirek, Jan Kuchta, Józef Ropka, Franciszek Barnaś i Aleksander Głuch.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij