środa, 29 marca 2023 | Wiktoryna, Helmuta
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Chórzyści z Trzebini jak gwiazdy estrady

Chórzyści z Trzebini jak gwiazdy estrady

Opublikowano:

Wczesnym, niedzielnym popołudniem 26 lutego 2017 roku miałem wielką przyjemność uczestniczyć w trzebińskim „Sokole” w koncercie muzyki gospel w wykonaniu chóru Zespołu Szkół w Trzebini – No Name wraz z grupą muzyków.

Pierwszym moim wielkim zaskoczeniem było to, że istniejący zaledwie drugi rok chór No Name sprawił, że do Domu Kultury „Sokół” w Trzebini ściągnęły w niedzielę w porze obiadowej (koncert rozpoczynał się o godzinie 13.00) prawdziwe tłumy. Na parkingach przy domu kultury i przy pobliskiej przychodni zdrowia zabrakło wolnych miejsc. Publiczność szczelnie wypełniła widownię wraz z balkonem, jak i każdą wolną przestrzeń wokół rzędów.

Takie tłumy widzów do sal koncertowych czy też na widownie ośrodków kultury przyciągają tylko prawdziwe gwiazdy estrady, a myślę, że niektóre z nich i tak mogłyby pozazdrościć naszym trzebińskim chórzystom.

Drugim moim wielkim zaskoczeniem było to, co zobaczyłem w czasie koncertu na scenie. A zobaczyłem młodych ludzi, którym śpiewanie sprawia prawdziwą i ogromną radość. Ta radość szybko udzieliła się trzebińskiej publiczności, która w finale koncertu nagrodziła młodych chórzystów owacją na stojąco, czyli najwyższą formą uznania, jaka może spotkać najbardziej profesjonalnego artystę. Dlatego naprawdę warto było uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu muzycznym.

I tutaj chylę czoła przed szczególną osobą – Edytą Porębą, która prowadzi chór No Name. Trzeba bowiem ogromnej pasji, talentu, wielkiej wewnętrznej energii, pracowitości i charyzmy, by stworzyć tak wspaniały zespół muzyczny.

Oprócz chóru No Name w koncercie wzięli udział muzycy: Marcin Kurcz – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Sapek – gitara elektryczna, Mateusz Łabęcki – gitara basowa i Maciej „Misiek” Buła – perkusja.

Gratuluję wspaniałego koncertu wszystkim chórzystom No Name, szefowej zespołu – Edycie Porębie i towarzyszącym im muzykom. Oby takich koncertów było w Trzebini jak najwięcej.

Robert Siwek – redaktor naczelny portalu wTrzebini.pl

Na zdjęciu chór No Name podczas koncertu „Błogosławcie Pana” w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini w dniu 26 lutego 2017 roku (Fot. Robert Siwek ©)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij