Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Doceniono edukacyjne starania naszych bibliotekarzy

Doceniono edukacyjne starania naszych bibliotekarzy

Opublikowano:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini zdobyła I miejsce za najlepszą w Polsce inspirację kursu pod nazwą „O FINANSACH W BIBLIOTECE”.

– Nasz sukces zawdzięczamy współpracy z lokalnym środowiskiem, a w szczególności udziałowi w projekcie nietypowych uczestników, a konkretnie osadzonych z Zakładu Karnego w Trzebini pod opieką Pawła Marchajskiego, oficera służby więziennej – informuje Anna Brzezińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

Istotą projektu „O FINANSACH W BIBLIOTECE” jest edukacja finansowa osób dorosłych (głównie po pięćdziesiątym roku życia) prowadzona w bibliotekach w całej Polsce.

– Podczas spotkań organizowanych i prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem – wylicza Anna Brzezińska.

Bibliotekarze prowadzą spotkania edukacyjne w oparciu o kurs e-learningowy i scenariusze zajęć z wykorzystaniem zasobów internetowych.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu edukacji ekonomicznej, a jego założenia są zgodne z Programem Rozwoju Bibliotek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij