Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dwadzieścia jeden kobiecych portretów

Dwadzieścia jeden kobiecych portretów

Opublikowano:

DZIEWCZYNA Z PORTRETU – to tytuł wystawy zdjęć trzebińskiego artysty fotografika Karola Mroziewskiego, którą można oglądać w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.

Na wystawie zaprezentowano dwadzieścia jeden kobiecych portretów, które zostały wykonane podczas imprezy integracyjnej z okazji Dnia Kobiet w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie.W obiektywie Karola Mroziewskiego zostało uchwyconych dziewiętnaście uczennic oraz mama jednej z licealistek.

– Na początku założyliśmy, że zdjęcia trafią wyłącznie w ręce osób sportretowanych. Szybko jednak zrodził się pomysł, by wykonane prace fotograficzne zaprezentować publicznie w formie wystawy. Zaś dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony dwóch uczennic chrzanowskiego liceum pomysł ten w krótkim czasie udało się wcielić w życie – mówił podczas wernisażu wystawy Karol Moroziewski.

Otwarciu wystawy towarzyszył wykład Anety Solińskiej, która na przykładzie portretów wielkich mistrzów malarstwa (m. in. „Mony Lisy” i „Damy z łasiczką” Leonarda da Vinci) zaprezentowała uczestnikom wernisażu jak czytać gesty osoby sportretowanej oraz jak odczytywać znaczenie otaczających ją przedmiotów, uświadamiając słuchaczom, że w ten sam sposób można „czytać” fotografię portretową.

– Portret może nam dużo powiedzieć o przedstawionej na nim osobie. Wystarczy nauczyć się odczytywać zachowanie i gesty sportretowanej osoby – podkreśliła Aneta Solińska, która w chrzanowskim liceum wprowadza uczniów w tajniki wiedzy o kulturze i historii sztuki.

Wystawa została zorganizowana przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini, Fotoklub Trzebińska Kinematografia – Pracownię Fotograficzną Karola Mroziewskiego oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie. Będzie można ją oglądać przez najbliższy miesiąc.

(RS)

Na zdjęciu fragment wystawy „DZIEWCZYNA Z PORTRETU” w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij