Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fotografie organiczne zobaczycie u Zieleniewskich

Fotografie organiczne zobaczycie u Zieleniewskich

Opublikowano:

W czwartek 18 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 w Dworze Zieleniewskich przy ulicy Piłsudskiego 47a w Trzebini odbędzie się wernisaż wystawy fotografii organicznej pod tytułem „KOLOROWA WYSTAWA”.


Fotografia organiczna powstaje bez aparatu fotograficznego. Do jej powstania jest potrzebny papier fotograficzny i materiał organiczny, który służy do komponowania obrazu – np. liście, kwiaty, nasiona, elementy warzyw czy zwykłe pozostałości z posiłku. Ułożoną na papierze fotograficznym kompozycję zwilża się wodą, przykłada szybą i odkłada na dwa, trzy, a nawet kilka dni lub dłużej. Po wyjęciu spod szyby papieru skanujemy powstały obraz i zdjęcie gotowe. Mimo zastosowania prostej, wręcz prymitywnej technologii powstałe w ten sposób prace cechują niespotykane barwy, kształty i formy. Wykonane zdjęcia ostatecznie bardziej zaś przypominają bajkowe obrazy niż tradycyjne fotografie, jakie powstają przy użyciu aparatu fotograficznego. Od kilku lat propagatorem tego typu fotografii jest trzebiński fotografik Karol Mroziewski, który w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini prowadzi zajęcia fotograficzne w ramach Fotoklubu Trzebińska Kinematografia.

W programie imprezy przewidziano ponadto koncert Karoliny Kochańskiej, Edyty Matonóg i Michała Noworyty oraz koncert uczniów Publicznej Szkoły w Płokach i wspólne kolędowanie.

Organizatorami wydarzenia są: Publiczna Szkoła w Płokach, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini, Fotoklub Trzebińska Kinematografia, Pracownia Fotograficzna Karola Mroziewskiego oraz Trzebińskie Centrum Kultury – Dwór Zieleniewskich.

(RS)

Na zdjęciu Dwór Zieleniewskich w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij