Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Gaj, Czyżówka i Psary najlepsze w grze terenowej

Gaj, Czyżówka i Psary najlepsze w grze terenowej

Opublikowano:

Z inicjatywy nauczycielek Szkoły Podstawowej w Myślachowicach – Anety Brzóski i Magdaleny Niewiedział w miejscowości tej odbyła się I Powiatowa Gra Miejska „Education Go”.

– Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie integrujące instytucje publiczne i firmy działające w Sołectwie Myślachowice – mówi Magdalena Niewiedział ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach.

Obok Szkoły Podstawowej w Myślachowicach w organizację konkursu włączyli się: Dom Kultury w Myślachowicach, Sołtys Myślachowic – Jacek Woch, Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Myślachowicach oraz Siódma Drużyna Harcerzy Wataha.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował burmistrz Trzebini – Adam Adamczyk.

– Celem gry było rozwijanie umiejętności praktycznego wykorzystywania wiedzy zdobytej w szkole, pracy z planem, orientacji w terenie, wykorzystywania IT w życiu codziennym, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, jak i upowszechnienie wiedzy o Myślachowicach – tłumaczy Magdalena Niewiedział.

W zabawie wzięło udział 19 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z Powiatu Chrzanowskiego. Ich zadanie nie było łatwe. Mieli do pokonania ponad osiem kilometrów. Na ich trasie znajdowało się dziewięć punktów kontrolnych, w których wykonywali zadania z różnych obszarów edukacji (z matematyki, języka angielskiego, historii, języka polskiego, przyrody, sportu i pierwszej pomocy). Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywali punkty, po zsumowaniu których zostali wyłonieni zwycięzcy.

Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini – Gaju pod opieką Agnieszki Łączki. Miejsce drugie uzyskała Publiczna Szkoła Podstawowa w Czyżówce (opiekun.: J. Szewczyk), a trzecie Szkoła Podstawowa w Psarach (opiekun.: M. Pulnar).

Oprócz szkół nagrodzono i wyróżniono również indywidulanie dwunastu uczestników konkursu. Oskara Noworytę i Krystiana Śnieżka za I miejsce, Martynę Kłeczek i Natalię Brzózkę za II miejsce oraz Emilię Staroń i Julitę Starzycką za III miejsce.

Z kolei wyróżnienia otrzymali: Bartosz Zieliński, Marek Pierzynka, Oliwia Doelgło, Kacper Potępa, Filip Baciak i Jakub Gąsior.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij