Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Galeria Szara kusi ciekawą fotografią

Galeria Szara kusi ciekawą fotografią

Opublikowano:

Pasjonaci fotografii z Trzebini i okolic mają swoją galerię. Nazywa się Szara i została otwarta w Fotoklubie Trzebińska Kinematografia przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.


Galeria powstała z inicjatywy miłośników fotografii należących do Fotoklubu Trzebińska Kinematografia oraz uczestników zajęć w pracowni fotograficznej prowadzonej przez Karola Mroziewskiego przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.

– Nasza galeria powstała z chęci, potrzeby i konieczności prezentowania swoich dokonań, przemyśleń i realizacji obrazowych. Jest ona ponadto namacalnym dowodem ogromnej energii, jaka drzemie w uczestnikach naszych spotkań z fotografią – mówi trzebiński fotografik Karol Mroziewski.

– Nazwa naszej galerii nawiązuje do neutralności koloru szarego. Oznacza to, że miejsce to będzie otwarte na różnorodne postawy artystyczne i praktycznie każdy pasjonat fotografii będzie mógł zaprezentować w niej swoje prace – dodaje Karol Mroziewski.

Na inauguracyjnej wystawie zatytułowanej „Otwarta” zaprezentowano 24 prace fotograficzne o różnej tematyce. Są to między innymi: portrety, pejzaże czy zdjęcia architektury. Ich autorami są: Piotr Bzowski, Grażyna Derda, Anna Grzelakowska, Izabela Jandura, Bartłomiej Jaśko, Aneta Kosowska, Krzysztof Kuczak, Czesław Maciejowski, Edyta Marchewka, Mikołaj Mazur, Tomasz Mentel, Karol Mroziewski, Maciej Mroziewski, Anna Nalepa-Jaśko, Natalia Oramus, Marcin Ptak, Robert Rejdych, Radosław Szczepaniak, Anna Ścigaj, Piotr Tuszyc i Agnieszka Zając.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-19.30 w Fotoklubie Trzebińska Kinematografia przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Kościuszki 70 w Trzebini.

Tekst i zdjęcia: Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij