Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Jura nocą w obiektywie Jakuba Krawczyka

Jura nocą w obiektywie Jakuba Krawczyka

Opublikowano:

Do 12 lutego 2016 roku w Dworze Zieleniewskich w Trzebini można oglądać niecodzienną wystawę nocnych fotogramów przedstawiających jurajskie zamki, pałace, kościoły i skalne ostańce.


Wystawa nosi tytuł „Barwy jurajskich nocy”, a jej autorem jest Jakub Krawczyk, fotografik z Dąbrowy Górniczej, współpracujący ze Związkiem Gmin Jurajskich w Ogrodzieńcu, który sfinansował to niecodzienne przedsięwzięcie. Tworzą je 24 ogromne fotosy. Przy czym wszystkie zdjęcia zostały wykonane nocą, a zastosowana przez fotografika metoda długiego naświetlania sprawiła, że zdjęcia zaskakują rzadko spotykanymi w fotografii efektami i jednocześnie przyciągają na dłużej uwagę widza.

– Jura to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto zwiedzać i warto fotografować. Z uwagi, że pięknych zdjęć przedstawiających różne osobliwości Jury Krakowsko-Częstochowskiej za dnia zrobiono tysiące, ja postanowiłem zrobić coś innego i zacząłem fotografować Jurę w nocy, co dało bardzo ciekawe efekty. Na większości moich zdjęć widoczne są jurajskie zamki, które są namacalnym świadectwem pięknej i długiej historii naszego państwa – mówił podczas otwarcia wystawy jej autor Jakub Krawczyk.

O prezentację wystawy w Dworze Zieleniewskich w Trzebini zabiegał Tomasz Piszczek, radny Rady Miasta Trzebini, a jednocześnie przedstawiciel naszej gminy w Zarządzie Związku Gmin Jurajskich.

– Sfinansowana przez Związek Gmin Jurajskich wystawa „Barwy jurajskich nocy” była już pokazywana w wielu miejscach i jest zawsze bardzo dobrze odbierana przez widzów. Była między innymi prezentowana w Sejmie RP oraz na targach turystycznych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Szczecinie. Ekspozycja posiada akcent trzebiński, a jest nim fotos przedstawiający Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej – podkreśla Tomasz Piszczek.

Wystawę „Barwy jurajskich nocy” Jakuba Krawczyka w Dworze Zieleniewskich w Trzebini można oglądać codziennie, także w weekendy, do 12 lutego 2016 roku.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij