Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Każdy może zostawić ślad dla potomnych

Każdy może zostawić ślad dla potomnych

Opublikowano:

Na bardzo ciekawy sposób upamiętnienia jubileuszu 200-lecia nadania Trzebini praw miejskich wpadli pracownicy tutejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka.

Z tej okazji już w najbliższą niedzielę 28 maja 2017 roku udostępnią oni mieszkańcom Trzebini specjalną księgę pamiątkową.

– Do księgi wpisać się będzie mógł każdy, kto chciałby pozostawić po sobie ślad dla potomnych. W ten sposób pragniemy nawiązać do korzeni piśmiennictwa, a co za tym idzie również i czytelnictwa – mówi Monika Kłak – Gorlewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

Bibliotekarze będą czekać na wszystkich chcących złożyć w księdze pamiątkowy wpis na specjalnym stoisku ustawionym na placu przy Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, gdzie od godziny 16.00 w niedzielne popołudnie będą się odbywać prezentacje artystyczne i koncerty.

Po uroczystościach księga z wpisami włożona zostanie do pamiątkowej księgi – skrzyni, którą wraz z piórem i drewnianą księgą wykonali osadzeni z Zakładu Karnego w Trzebini w ramach programu readaptacji społecznej VINCI.

(RS)

Na zdjęciu dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini – Marta Sikora oraz dyrektor Zakładu Karnego w Trzebini – Tomasz Wacławek prezentują pamiątkowe atrybuty bibliotekarskie wykonane na obchody 200 – lecia nadania Trzebini praw miejskich. Fot.: MBP Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij