Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Każdy z nas chciałby mieć taki portret

Każdy z nas chciałby mieć taki portret

Opublikowano:

W Galerii Szarej przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Kościuszki 70 w Trzebini można oglądać arcyciekawą wystawę fotografii portretowej.

Ekspozycja nosi tytuł „Orły liceum” i została przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach w ścisłej współpracy z Fotoklubem Trzebińska Kinematografia oraz Pracownią Fotograficzną Karola Mroziewskiego.

– Skąd pomysł na wystawę? Otóż pod koniec liceum wpadłam na pomysł zorganizowania wystawy w ramach dni otwartych w naszej szkole. Zebrała się spora grupa osób chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Uzgodniliśmy szczegóły z panią dyrektor i wzięliśmy się do pracy. Zdecydowaliśmy, że zdjęcia będą przedstawiały portrety, jednak chcieliśmy, aby nasze portrety były nieszablonowe, aby czymś się wyróżniały. Poprosiłyśmy o pomoc naszą koleżankę – Izabellę Malczyk, artystyczną duszę, która wsparła nas swym talentem i wykonała naszym modelom „artystyczne makijaże”. Wszystko to działo się tutaj, w Galerii Szarej, pod pomocnymi skrzydłami pana Karola Mroziewskiego – wspomina prace nad portretami w programie do wystawy Natalia Oramus, jedna z autorek prezentowanych prac.

Oprócz wspomnianej już Natalii Oramus artystyczne portrety w trzebińskiej galerii prezentują: Tomasz Gut, Anna Frużyńska, Kamila Datoń, Damian Łydek, Katarzyna Wróbel, Aleksandra Wojtas, Jacek Kłosowski, Natalia Korta, Paulina Bilska, Paulina Szkarłat, Kinga Maciechowska, Katarzyna Czerwonka i Klaudia Kaczara.

Pokazane publiczności prace cechuje niezwykła pomysłowość, czemu sprzyjało zastosowanie nietypowego, artystycznego makijażu u fotografowanych modeli. Ponadto w oczy rzuca się fotograficzny profesjonalizm, z jakim wykonano poszczególne portrety. Myślę, że nie przesadzę, jeśli napiszę, że każdy z nas chciałby mieć taki portret.

Póki co mogę wszystkim, nie tylko miłośnikom fotografii, polecić obejrzenie tej niezwykłej wystawy w trzebińskiej Galerii Szarej.

Robert SIWEK

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij