Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Komputer w pigułce dla seniorów

Komputer w pigułce dla seniorów

Opublikowano:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini od kilku lat stara się wspierać osoby w wieku 50 plus w zakresie obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.


Niedawno trzebińska biblioteka zaprosiła miejscowych seniorów do udziału w kolejnej, wiosennej edycji bezpłatnego kursu we wspomnianym zakresie.

– Nasi pracownicy oferują seniorom wsparcie w realizacji działań obejmujących między innymi korzystanie z edytora tekstu, zakładanie i obsługę skrzynki poczty elektronicznej, wyszukiwanie pożądanych stron i informacji w Internecie, korzystanie z bankowości elektronicznej czy robienie zakupów w sieci – wylicza Marta Sikora, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

Zajęcia prowadzone są zarówno indywidualnie jak i w małych kilkuosobowych grupach w Czytelni Ogólnej w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Narutowicza 10 w Trzebini. Można się na nie zapisać osobiście jak i telefonicznie pod numerem (32) 61-21-398.

– Informatyczne kursy dla seniorów korzystających z usług naszej placówki prowadzimy już od 2013 roku. Dotychczas wzięło w nich udział ponad osiemdziesiąt osób w wieku powyżej 50 roku życia. To nasz wkład w walkę z wykluczeniem cyfrowym wśród osób starszych w naszym środowisku lokalnym – podsumowuje dyrektor Marta Sikora.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij