Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Konkurs starszy niż Dni Trzebini

Konkurs starszy niż Dni Trzebini

Opublikowano:

Zakończono i podsumowano kolejną edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Trzebini, który przebiegał pod hasłem TRZEBINIA – MOJA MAŁA OJCZYZNA.

Konkurs ten posiada długoletnią tradycję, bo jest o rok starszy niż Dni Trzebini. Od roku 2010 organizują go wspólnie Violetta Zakrzewska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini oraz Jolanta Piskorz z Miejskiej Bliblioteki Publicznej w Trzebini.

Warunkiem przystąpienia do tegorocznych zmagań konkursowych było przygotowanie pracy pisemnej na temat „Życie mieszkańców Trzebini podczas stanu wojennego na przykładzie mojej rodziny” (w związku z przypadającą w tym roku 35 rocznicą ogłoszenia stanu wojennego w Polsce) lub wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem „Jesteśmy dumni, że mieszkamy w Trzebini”.

Po ocenie prac kwalifikacyjnych, teście sprawdzającym wiedzę z historii miasta oraz zadaniu polegającym na rozpoznawaniu zabytkowych obiektów z terenu Gminy Trzebinia, na pierwszym i drugim miejscu uplasowały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini: Adrianna Lurka i Kamil Zawadziński (I miejsce) oraz Oskar Noworyta i Filip Rzeszutko (II miejsce). Z kolei miejsce trzecie wywalczył zespół z Gimnazjum nr 2 w Trzebini (Siersza): Patryk Cycoń i Michał Brzozowski.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez trzebińskie władze samorządowe. Ich wręczenie nastąpi pod koniec czerwca w czasie tegorocznych Dni Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij