Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski u Zieleniewskich

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski u Zieleniewskich

Opublikowano:

W czwartek 14 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.00 w Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbędzie się spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, który wygłosi prelekcję na temat Powstania Lwowskiego.


Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest duchownym katolickim oraz ormiańskim. Znany jest z pracy na rzecz niepełnosprawnych. Jest współzałożycielem i prezesem Fundacji im. Brata Alberta. Wiele miejsca w jego życiu zajmują również sprawy związane upamiętnieniem ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich. W 2006 roku wystąpił z wnioskiem o przeprowadzenie lustracji wśród duchowieństwa, co wywołało wiele kontrowersji. Od początku lat 80-tych był aktywnym opozycjonistą, za co spotykały go szykany ze strony ówczesnej Służby Bezpieczeństwa. Jest autorem kilku książek, w tym tomików poezji. Za swoją działalność został uhonorowany wieloma nagrodami, wyróżnieniami i tytułami.

Organizatorem spotkania z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim jest Trzebińskie Centrum Kultury – Dwór Zieleniewskich oraz Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia. Wstęp na spotkanie jest wolny.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij