Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Licealiści z Sierszy w Muzeum Anatomii

Licealiści z Sierszy w Muzeum Anatomii

Opublikowano:

Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini-Sierszy jest znane z tego, że prowadzi klasy mundurowe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że od dwóch lat sierszański ogólniak posiada również klasy o profilu: ratownictwo medyczne.


Klasy te przygotowują uczniów do studiów na kierunkach: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, farmacja, weterynaria, biotechnologia i medycyna.

W ramach zajęć uczniowie zapoznają się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ćwiczą podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Dodatkowym przedmiotem są „Elementy pierwszej pomocy przedmedycznej”. Uczeń ma możliwość ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, organizowanego przez PCK i otrzymania Certyfikatu Krajowego Biura Akredytacji First Aid Certification Centre of London w Polsce.

Uczniowie klas o profilu ratownictwo medyczne uczestniczą również w ciekawych wycieczkach poszerzających ich zainteresowania.

– Ostatnio nasi uczniowie z klas Ia i IIa o profilu ratownictwo medyczne zwiedzili szczególne miejsce, jakim jest Muzeum Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Placówka ta jest udostępniana do zwiedzania wyłącznie uczniom klas o profilu medycznym oraz studentom kierunków medycznych – informuje Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij