Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nie dla remontu, tak dla dzierżawy

Nie dla remontu, tak dla dzierżawy

Opublikowano:

Władze Powiatu Chrzanowskiego negatywnie ustosunkowały się do wniosku Rady Osiedla Siersza o przeprowadzenie w 2018 roku remontu dachu na budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy.


Przypomnijmy, że o ujęcie wspomnianego remontu w budżecie Powiatu Chrzanowskiego na rok 2018 Rada Osiedla Siersza wystąpiła jesienią ubiegłego roku.

– Odpowiadając na pismo z dnia 25 września 2017 roku w sprawie wniosku do budżetu Powiatu Chrzanowskiego na rok 2018, dotyczącego remontu dachu na budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Grunwaldzkiej 101 Wydział Inwestycji i Obsługi Starostwa informuje, iż wnioskowane zadanie nie zostało przyjęte do realizacji w roku 2018, zgodnie z decyzją Rady Powiatu Chrzanowskiego w sprawie przyjęcia budżetu na 2018 rok – czytamy w piśmie przesłanym na ręce Mariana Kokoszki, przewodniczącego Rady Osiedla Siersza przez Klementynę Edytę Kłeczek, dyrektora Wydziału Inwestycji i Obsługi Starostwa.

Nie był to pierwszy wniosek osiedlowej rady w sprawie sierszańskiego ogólniaka. Z prośbą o przeprowadzenie najpilniejszych prac remontowych w szkole Rada Osiedla Siersza zwróciła się do władz powiatu na przełomie zimy i wiosny ubiegłego roku, ale wówczas także nie został on wdrożony do realizacji. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu w artykule, do którego link publikujemy poniżej.

http://wtrzebini.pl/edukacja-i-kultura/w-sierszy-chca-remontu-budynku-ogolniaka/

Obecnie opuszczony  przez uczniów i nauczycieli budynek byłego liceum w Sierszy (działające w nim w ostatnich latach Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące przeniosło się z nowym rokiem szkolnym do centrum Trzebini) władze Powiatu Chrzanowskiego planują oddać w dzierżawę. Na stronie internetowej starostwa pojawiło się ogłoszenie w tej sprawie. Na oferty z propozycjami zagospodarowania obiektu od potencjalnych inwestorów i proponowanymi stawkami dzierżawy władze powiatu czekają do 28 lutego 2018 roku.

Robert Siwek

Na zdjęciu opuszczony przez uczniów i nauczycieli budynek po byłym już Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij