Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Niezwykły orszak wyruszy z Krysytynowa do Sierszy

Niezwykły orszak wyruszy z Krysytynowa do Sierszy

Opublikowano:

Duszpasterstwo Młodzieży – Dekanatu Trzebinia oraz Grupa Misericordi z Parafii pw. NSN Marii Panny w Trzebini-Sierszy zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Trzebiński Orszak Wszystkich Świętych.

To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 27 października 2019 roku. O godzinie 13:00 orszak wyruszy spod Kościoła pw. Św. Barbary w Trzebini-Krystynowie i przemaszeruje do Kościoła pw. NSN Marii Panny w Trzebini-Sierszy.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i ludzi starszych. Przy czym organizatorzy zachęcają dzieci i młodzież do przebrania się za postaci świętych i błogosławionych. Najlepsze stroje zostaną nagrodzone.

W trakcie marszu z Krystynowa do Sierszy parafialne schole będą śpiewały. Po dojściu na miejsce odmówiona zostanie litania do Wszystkich Świętych. Następnie organizatorzy wyłonią zwycięzców w konkursie na najlepsze przebranie. Na zakończenie przewidziane są zabawy integracyjne oraz wspólne śpiewanie.

***

Czym jest „Orszak Świętych”? – to inicjatywa mająca na celu przypominanie o tajemnicy świętych obcowania. Staje się ona również formą sprzeciwu i alternatywą wobec wdzierającego się w naszą chrześcijańską kulturę pogańskiego zwyczaju Halloween.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda takie wydarzenie oraz znaleźć dłuższy opis całej idei, to może to uczynić wchodząc na poniższy link: http://www.naszdziennik.pl/mysl/105853,swiety-zwycieza.html

Tegorczny Trzebiński Orszak Wszystkich Świętych będzie już czwartą edycją tego wydzarzenia. Te osoby, które chciałyby zobaczyć jak wyglądał pierwszy orszak z Gaja do Sierszy przed trzema laty zachęcamy do kliknięcia w poniższy link:
https://vimeo.com/191992934?ref=fb-share&1

(RS)

Na zdjęciu Kościół pw. Św. Barbary w Trzebini-Krystynowie, spod którego wyruszy tegoroczny Trzebiński Orszak Wszystkich Świętych. Fot.: Robert Siwek © 2015.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij