Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > O beatyfikację księdza Michała Rapacza

O beatyfikację księdza Michała Rapacza

Opublikowano:

Sanktuarium Maryjne w Płokach zaprasza wiernych na pielgrzymkę do grobu Sługi Bożego – księdza Michała Rapacza oraz na modlitwę o beatyfikację kapłana w 71 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 12 maja 2017 roku w Płokach.

Na godzinę 17.00 zaplanowano spotkanie w lesie pod Płokami przy krzyżu upamiętniającym miejsce śmierci ks. Michała Rapacza. Następnie wierni, odmawiając różaniec, przejdą do Sanktuarium Maryjnego w Płokach. Przy czym przed wejściem do sanktuarium przewidziano modlitwę przy grobie męczennika. Tej części uroczystości będzie przewodniczył ks. Infułat Michał Jagosz – postulator sprawy kanonizacji Sługi Bożego – ks. Michała Rapacza.

Z kolei o godzinie 18.00 w Sanktuarium Maryjnym w Płokach odprawiona zostanie Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego – ks. Michała Rapacza, której przewodniczył będzie Metropolita Krakowski – Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Zachęcamy wiernych z okolicznych parafii do udziału w tym wydarzeniu religijnym.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij