środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ogólniak dla seniorów i urzędników

Ogólniak dla seniorów i urzędników

Opublikowano:

Władze Powiatu Chrzanowskiego mają już pomysł na zagospodarowanie opuszczonego budynku po Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy.

– Co dalej z liceum w Sierszy? Co w nim będzie? – dopytywała podczas środowego (4.07.2018) zebrania wyborczego mieszkańców Osiedla Siersza jedna z osób.

– W bieżącym roku na parterze budynku po liceum w Sierszy wykonane zostaną prace mające na celu umiejscowienie tam klubu seniora. Osoby w podeszłym wieku będą mogły spotykać się tam w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, zjeść posiłek czy uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych. Na ten cel udało się nam pozyskać 200 tysięcy złotych zewnętrznego dofinansowania. Liczymy na to, że pomieszczenia te uda się udostępnić seniorom z początkiem przyszłego roku – poinformował uczestniczący w zebraniu Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski.

– Ponadto podjęliśmy decyzję, by kilka wydziałów chrzanowskiego starostwa umiejscowić w budynku po sierszańskim liceum, w tym wydział edukacji, gdyż w starostwie cierpimy na niedobór pomieszczeń – dodał Janusz Szczęśniak.

Dodać należy, że w 2018 roku Starostwo Powiatowe w Chrzanowie sfinansuje wykonanie projektu modernizacji całego budynku po Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy, w tym wymiany pokrycia dachowego. Przy czym wykonanie nowego dachu planowane jest w roku 2019.

(RS)

Na zdjęciu fragment południowej elewacji opuszczonego przez uczniów i nauczycieli budynku po Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij