środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Operetka oczarowała publiczność w Młoszowej

Operetka oczarowała publiczność w Młoszowej

Opublikowano:

Prawdziwe tłumy miłośników operetki przybyły w piątkowy wieczór 24 czerwca 2016 roku do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej, by obejrzeć plenerowe przedstawienie „Nocy w Wenecji” Johanna Straussa II w wykonaniu artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Widowisko na wolnym powietrzu oczarowało publiczność nie tylko piękną muzyką Johanna Straussa II wykonaną na żywo przez teatralną orkiestrę. Widzowie zachwycali się barwnymi i pełnymi przepychu strojami artystów, fantastycznymi układami tanecznymi w wykonaniu baletu, popisami wokalnymi aktorów śpiewaków i chóru oraz świetnie prowadzonym ruchem scenicznym, nawet w przypadku tłumu artystów na scenie.

To doskonałe pod wieloma względami widowisko muzyczne zostało przygotowane przez Marcina Sławińskiego, jednego z najbardziej cenionych w naszym kraju reżyserów teatralnych, specjalizującego się głównie w repertuarze farsowym. Natomiast kostiumy, którymi tak bardzo zachwycała się publiczność, to dzieło Barbary Ptak, wybitnej polskiej scenografki i kostiumologa. Z kolei ruch sceniczny to praca cenionego choreografa – Henryka Konwińskiego.

– To był piękny spektakl w plenerze. Cudne stroje. Opowieść z przymrużeniem oka, na wesoło – napisała na naszym fanpage’u na portalu społecznościowym Facebook Małgorzata Pięta, uczestniczka tego niecodziennego wydarzenia artystycznego.

(RS)

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij