Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Orzeł Biały patronem szkoły w Górce

Orzeł Biały patronem szkoły w Górce

Opublikowano:

Na sesji w dniu 1 marca 2019 roku Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o nadaniu imienia Orła Białego Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini-Górce.

– Złożony przez nas wniosek o nadanie Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini imienia Orła Białego poprzedzony był kampanią, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Zarówno rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi jak i społeczność lokalna – poinformowała podczas sesji Aneta Gawin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini.

W dniu 14 listopada 2018 roku odbyły się wybory patrona szkoły w Górce. W efekcie przeprowadzonego demokratycznego głosowania spośród wszystkich zgłoszonych propozycji największe poparcie zyskało imię Orła Białego.

– Orzeł Biały jako symbol państwa ma wymiar ponadczasowy i dotyczy każdego z nas. Jest znakiem odwagi, heroizmu, potęgi, wiary i optymizmu. Zawsze był w sercach Polaków. Oznacza pokonywanie granic, przemierzanie przestrzeni i otwiera okno na świat – argumentowała wybór patrona dla szkoły Aneta Gawin.

Aneta Gawin dodała, że dzięki nadaniu szkole imienia zyska ona indywidualną tożsamość, która będzie ją wyróżniać.

– Orzeł Biały to bardzo piękne imię zaproponowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini. To nazwa, która łączy wszystkich Polaków, dlatego proszę o jej przyjęcie – zaapelował Tomasz Piszczek, radny z Psar i zarazem przewodniczący Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini.

Za podjęciem uchwały opowiedzieli się wszyscy radni.

(RS)

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa nr 4 w Trzebini-Górce. Fot.: Robert Siwek ©.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij