Sobota, 10 czerwca 2023 | Bogumiła, Małgorzaty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Otworzą u nas klub podróżnika

Otworzą u nas klub podróżnika

Opublikowano:

Fundacja 4 Kontynenty oraz Restauracja Stary Młyn zapraszają miłośników ekscytujących podróży na oficjalne otwarcie Klubu Podróżnika w Trzebini.


Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek 27 października 2017 roku o godzinie 19.00 w Restauracji Stary Młyn przy ulicy Piłsudskiego 21 w Trzebini. Wstęp jest bezpłatny.

– Dwa razy w miesiącu planujemy organizować spotkania z podróżnikami, którzy umożliwią uczestnikom tychże spotkań przeniesienie się w odległe krainy na świecie i ciekawe miejsca w Polsce. Każda prelekcja będzie zakończona koncertem tematycznym – zapowiada Mariusz Noworol z Fundacji 4 Kontynenty.

W inauguracyjnym piątkowym spotkaniu weźmie udział podróżnik Adam Sarama, który „zabierze” wszystkich na pełną emocji i wrażeń wycieczkę po Oceanie Arktycznym – archipelagu Svalbard, który od 1920 roku podlega jurysdykcji Norwegii. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się między innymi jak wygląda najdalej na świecie wysunięta na północ osada NY-Alesund oraz jak żyją polarnicy w bazie polarnej. Całość będzie ilustrowana slajdami.

Z kolei około godziny 20.00 rozpocznie się koncert koncert znakomitego polskiego szantymena – Henryka Czekały, wokalisty zespołu Mechanicy Shanty, współzałożyciela zespołu Ryczące Dwudziestki, autora projektu Szkocka Trupa, do którego zaprasza muzyków znanych ze sceny marynistycznej i folkowej oraz tłumacza i autora wielu polskich wersji znanych szant i piosenek żeglarskich.

(RS)

Fot.: facebook.com/4kontynenty/

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij