Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Patriotyzm, historia i aktywność fizyczna

Patriotyzm, historia i aktywność fizyczna

Opublikowano:

Wiedza o symbolach narodowych, lokalna historia i sportowa rywalizacja były elementami niecodziennej imprezy, jaka została zorganizowana z okazji Święta Flagi dla uczniów trzebińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Impreza miała miejsce 28 kwietnia 2017 roku, a jej organizatorem był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Młoszowa” przy wsparciu władz Gminy Trzebinia i Powiatu Chrzanowskiego. Uczestniczyło w niej 73 uczniów wraz z opiekunami z 15 trzebińskich placówek szkolnych.

– Celem przedsięwzięcia było propagowanie Święta Flagi, kształtowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnienie aktywności ruchowej wśród młodzieży szkolnej. Ponadto chcieliśmy uczcić przypadający w bieżącym roku jubileusz 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini – mówi Andrzej Pypno, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Młoszowa”.

Na początku uczniów czekał test wiedzy o symbolach narodowych i historii Trzebini. Potem marsz w terenie i dwie konkurencje sportowe sprawdzające celność i szybkość. Był także poczęstunek oraz puchary i piękne książkowe nagrody. Ponadto uczestnicy imprezy otrzymali biało-czerwone flagi.

W rywalizacji o puchar starosty chrzanowskiego zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Bolęcinie. Miejsce drugie zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Psarach, a trzecie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młoszowej. Natomiast puchar burmistrza Trzebini zdobyła drużyna Gimnazjum nr 2 w Sierszy.

– Dobrego humoru i entuzjazmu uczestnikom wydarzenia nie zepsuła nawet kiepska pogoda, która jako jedyna się w tym dniu nie spisała. Dlatego jesteśmy wdzięczni dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej za gościnę i udostępnienie sali gimnastycznej – podsumowuje Andrzej Pypno.

(RS)

Na zdjęciu uczestnicy i organizatorzy imprezy. Fot.: PUKS Młoszowa.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij