Czwartek, 28 stycznia 2021 | Walerego, Radomira
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pochód Świętych przejdzie z Gaja do Sierszy

Pochód Świętych przejdzie z Gaja do Sierszy

Opublikowano:

We wtorkowy wieczór 31 października 2017 roku z Gaja do Sierszy przemaszeruje „Pochód Świętych”. To już drugie takie wydarzenie w sierszańskiej parafii.


Po pozytywnym odbiorze przez wiernych ubiegłorocznego „Pochodu Świętych” jego organizatorzy postanowili kontynuować to wydarzenie także w bieżącym roku.

„Pochód Świętych” jest organizowany jako przeciwwaga dla mocno propagowanego w ostatnich latach i zagrażającego naszemu życiu duchowemu Halloween.

Zbiórka uczestników pochodu nastąpi przed Szkołą Podstawową nr 6 w Trzebini-Gaju. O godzinie 18.00 pochód wyruszy do kościoła w Sierszy. W dalszej części przewidziano światełko do nieba, odmówienie litanii do Wszystkich Świętych, a na koniec rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za świętego lub błogosławionego.

– Zapraszamy do udziału w pochodzie zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Najmłodszych zachęcamy do przebrania się za postać wybranego świętego lub błogosławionego i do wzięcia udziału w naszym konkursie – zachęca ks. Piotr Pilch z Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy.

Uczestników pochodu prosi się o zabranie ze sobą lampionów, świec lub latarek.

Organizatorami „Pochodu Świętych” są: ks. Piotr Pilch z sierszańskiej parafii oraz działająca przy niej Grupa „Misericordi”.

Warto dodać, że patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij