Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Poświęcają swój wolny czas dla innych

Poświęcają swój wolny czas dla innych

Opublikowano:

W ramach projektu pod nazwą „MŁODZI INNYM” uczennice z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini po raz kolejny odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Płazie, by udzielić im swojego wsparcia.


Wolontariuszki z klasy IIIb z trzebińskiego „ogólniaka” do Płazy udały się wraz księdzem Piotrem Pilchem z Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Sierszy, który jest inicjatorem i zarazem opiekunem tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Cykliczne wyjazdy do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Płazie mają charakter wolontariatu i odbywają się w wolne od nauki soboty.

– Nasze uczennice spotykają się z podopiecznymi i zwyczajnie z nimi rozmawiają. Dzięki temu poznają codzienne problemy ludzi starszych, samotnych, nierzadko schorowanych i niepełnosprawnych. Te spotkania uczą młodych ludzi wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka – podkreśla Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij