Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Reforma oświaty zbliża się wielkimi krokami

Reforma oświaty zbliża się wielkimi krokami

Opublikowano:

Podczas sesji w dniu 24 lutego 2017 roku Rada Miasta Trzebini na wniosek burmistrza podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Zgodnie z przyjętą uchwałą dotychczasowe Gimnazjum nr 2 przy ulicy Jana III Sobieskiego 25 (Osiedle Siersza) ma zostać przekształcone z dniem 1 września 2017 roku w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 5.

Z kolei Gimnazjum nr 3 na Osiedlu ZWM w Trzebini (funkcjonujące obecnie w jednym budynku wraz ze Szkołą Podstawową nr 8 w ramach Zespołu Szkół w Trzebini) z dniem 1 września 2017 roku ma zostać włączone do ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 8.

Natomiast Gimnazjum nr 1 przy ulicy Szkolnej 3 w Trzebini (Osiedle Centrum) z dniem 1 września 2017 roku ma zostać włączone do ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini (Osiedle Trzebionka).

– Nie jest zasadne, aby w budynku po Gimnazjum nr 1 powstała kolejna szkoła podstawowa ze względu na bliskość dwóch dużych szkół podstawowych (SP nr 3 – około 1,5 km i SP nr 8 – około 1 km), które w pełni zaspokoją potrzeby edukacyjne uczniów w systemie jednozmianowym – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

– Włączenie Gimnazjum nr 1 do struktury Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini spowoduje, że wszyscy pracownicy pedagogiczni oraz pracownicy administracji i obsługi staną się pracownikami Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini – czytamy w dalszej części uzasadnienia do uchwały.

We wspomnianym uzasadnieniu zaznaczono ponadto, że w budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 1 nadal będzie prowadzona działalność edukacyjna. Obok klas wygaszanego gimnazjum ma tam zostać uruchomione publiczne liceum ogólnokształcące.

Podjęta przez radnych uchwała będzie teraz podlegała opiniowaniu przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz związki zawodowe. Należy przy tym dodać, że opinia kuratora oświaty w tej sprawie będzie wiążąca.

(RS)

Na zdjęciu Gimnazjum nr 2 w Sierszy, które zgodnie z wolą większości radnych 1 września 2017 roku ma zostać przekształcone w Szkołę Podstawową nr 5 (Fot.: Robert Siwek © 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij