Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Rodzice z Sierszy chcą trzeciej klasy na miejscu

Rodzice z Sierszy chcą trzeciej klasy na miejscu

Opublikowano:
Tagi: edukacja, siersza,

Reprezentujący rodziców uczniów z Sierszy Społeczny Komitet Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy nie poprzestaje w działaniach, by oprócz klasy pierwszej i czwartej we wspomnianej placówce oświatowej od nowego roku szkolnego uruchomiona została również klasa trzecia.

Podczas sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 28 kwietnia 2017 roku przedstawicielka Społecznego Komitetu Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy – Magdalena Sajda odczytała oficjalną petycję w tej sprawie, a następnie przekazała ją trzebińskim władzom samorządowym.

Z uwagi na wagę poruszonego tematu przedstawiamy poniżej Czytelnikom pełną treść wspomnianego pisma.

„Szanowny Panie Burmistrzu

Zwracaliśmy się kilkukrotnie do Pana, jako przedstawiciele rodziców zabiegających o utworzenie klasy III dla naszych dzieci, w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini, powstałej z dniem 1 września 2017 roku w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 2 w Trzebini.

W dalszym ciągu oczekujemy na podjęcie przez Pana wiążącej dla nas decyzji w tej sprawie. Podnosiliśmy między innymi w w/w pismach, że pragniemy zwrócić szczególną uwagę na sytuację, która ma miejsce w jednej z gminnych placówek oświatowych (dotyczy Szkoły Podstawowej nr 6). W bieżącym roku szkolnym funkcjonują w niej trzy oddziały klasy II. Do jednego z tych oddziałów zapisane jest piętnaścioro dzieci (15). Od września 2017 roku oddział tej klasy będzie liczyć czternaścioro dzieci (14), gdyż jedno z dzieci odchodzi ze szkoły. Należy zaznaczyć, że w tej czternastce uczniów jedno ma indywidualny tok nauczania. Reasumując: na lekcje, w nowym roku szkolnym 2017/2018 uczęszczać będzie fizycznie trzynaścioro uczniów (13). Skoro taka klasa ma prawo bytu w Szkole Podstawowej nr 6, to dlaczego podobna klasa pod względem liczebności uczniów nie może zostać utworzona z woli Rodziców w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 5? Ponadto informujemy, że ilość dzieci chętnych do zapisania się do klasy III w roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 uległa zmianie i na dzień dzisiejszy w sumie jest to liczba czternaścioro uczniów (14).

Jednocześnie chcemy zwrócić Pana Burmistrza uwagę na pozytywne zaopiniowanie naszego wniosku dotyczącego utworzenia klasy III w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini przez Komisję Edukacji i Kultury Rady Miasta w Trzebini, która w dniu 18 kwietnia br., większością głosów przegłosowała nasz postulat.

Ponadto w przedmiotowej sprawie otrzymaliśmy przychylną odpowiedź Małopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie utworzenia zarówno III, jak i IV klasy w roku szkolnym 2017/2018, która mówi, że: cytat (…) „Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017r r. poz.60) pozwalają rodzicom na podejmowanie działań zmierzających do zorganizowania w szkole podstawowej, powstałej w wyniku przekształcenia gimnazjum, oddziałów danej klasy” (..) oraz, że: „Małopolski Kurator Oświaty stoi na stanowisku, iż wszelkie działania związane z tworzeniem oddziałów danej klasy w szkole podstawowej powstałej w wyniku przekształcenia gimnazjum mają umożliwić wszystkim uczniom realizację obowiązku szkolnego w warunkach bezpiecznych i higienicznych” (…) Wyrażam nadzieję, iż uda się utworzyć od 1 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini takie oddziały, które pozwolą funkcjonować zarówno szkole podstawowej, jak również ułatwią uczęszczanie do szkoły Państwa dzieciom”.

Odpowiedź Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz pisma składane do Pana Burmistrza stanowią załączniki do niniejszego pisma” – czytamy w petycji podpisanej przez Joannę Krawczyk i Magdalenę Sajdę ze Społecznego Komitetu Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy.

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018 pozostało już nieco ponad trzy miesiące, dlatego już niebawem rodzice uczniów z Sierszy będą mogli się przekonać czy władze miasta przychylą się do ich próśb czy też postąpią wbrew ich woli i trzeciej klasy w szkole w Sierszy nie utworzą.

(RS)

Na zdjęciu Gimnazjum nr 2 w Sierszy, które z dniem 1 września 2017 roku ma zostać przekształcone w Szkołę Podstawową nr 5 (Fot.: Robert Siwek © 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij