Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Sierszańskie licealistki wspierają niepełnosprawnych

Sierszańskie licealistki wspierają niepełnosprawnych

Opublikowano:

Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini-Sierszy rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „MŁODZI INNYM”, który przewiduje systematyczne wspieranie przez uczennice w ramach wolontariatu podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Płazie.


Projekt jest realizowany z inicjatywy ks. Piotra Pilcha z pobliskiej Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy. Zakłada cykliczne zaangażowanie uczennic z klasy III b w roku szkolnym 2015/2016. Wyjazdy do niepełnosprawnych odbywają się w dni wolne od nauki tj. w soboty.

W listopadzie Dom Pomocy Społecznej w Płazie wraz z księdzem Piotrem Pilchem odwiedziły już cztery uczennice: Kasia, Mariola, Monika i Julita. W następnych miesiącach niepełnosprawnych odwiedzą kolejne licealistki z sierszańskiego ogólniaka.

– Realizowany projekt to forma wolontariatu polegająca na spędzaniu wolnego czasu z osobami niepełnosprawnymi i rozmawianiu z nimi. To duże wyzwanie dla młodych ludzi, ale dzięki temu mogą oni doświadczyć sytuacji osób niepełnosprawnych i towarzyszących im problemów jak: choroba, samotność czy przemijanie – tłumaczy Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij