Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Smok Stańczyk z Gaja trzeci w Krakowie

Smok Stańczyk z Gaja trzeci w Krakowie

Opublikowano:

Tysiące osób przyglądało się 16. Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie, a jednym z ulubieńców publiczności uczestniczącej w tej niecodziennej imprezie stał się smok Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini.

Motywem przewodnim tegorocznej parady organizowanej przez krakowski Teatr Lalki i Maski „Groteska”, która odbyła się 5 czerwca 2016 roku,  byli europejscy mistrzowie malarstwa.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Trzebini (Osiedle Gaj) postawiła na tradycję i wybrała Stańczyka z obrazu mistrza Jana Matejki „Zawieszenie dzwonu Zygmunta”.

– W barwnym smoczym orszaku paradowała rodzina królewska: król Zygmunt Stary z królową Boną, królewicz Zygmunt August oraz królewny z dwórkami. Ważne miejsce zajmował dzwon Zygmunt – mówi Dorota Szydłowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini.

– Nasz  złotoczerwony smok Stańczyk prezentował się wspaniale na krakowskich ulicach zalanych słońcem. Zyskał uznanie publiczności, szczególnie najmłodszych, którzy chętnie fotografowali się w błazeńskich czapeczkach z dzwoneczkami. Docenili go także jurorzy, gdyż nasz Stańczyk  zdobył III miejsce w konkursie na najpiękniejszego smoka tegorocznej parady – dodaje Dorota Szydłowska.

Figurę smoka zaprojektowały i wykonały nauczycielki: Dorota Szydłowska i Karina Łozowska przy pomocy Tomasza Piszczka i Zdzisława Marciniaka. Z kolei rodzice przygotowali stroje dla uczniów, którzy wzięli udział w krakowskiej paradzie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij