Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Trzej Królowie przybyli do Młoszowej

Trzej Królowie przybyli do Młoszowej

Opublikowano:

W Święto Objawienia Pańskiego czyli 6 stycznia 2016 roku do Wiejskiego Domu Kultury w Młoszowej pod Trzebinią przybyli biblijni Trzej Królowie.

Rzecz odbywała się w ramach spotkania integracyjnego mieszkańców sołectwa pod hasłem „Kolędowanie z Trzema Królami”, które zorganizowano po raz pierwszy z inicjatywy zarządu Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Młoszowa”.

– W ten sposób chcieliśmy zachęcić mieszkańców naszej wsi do wspólnego kolędowania i wzajemnej integracji, a jednocześnie przybliżyć im piękne tradycje związane z obchodami Święta Objawienia Pańskiego, które w ostatnich latach odradzają się w naszym społeczeństwie – mówi Andrzej Pypno, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Młoszowa”.

Trzej Królowie ubrani w piękne, kolorowe stroje pokłonili się nowonarodzonemu Jezusowi i wręczyli mu swoje dary, by następnie, ku radości ponad stu uczestników imprezy, bawić się z nimi wspólnie. W tym miejscu trzeba dodać, że w role biblijnych postaci wcielili się trzej mieszkańcy Młoszowej: Andrzej Jura, Andrzej Łukasik i Andrzej Pypno.

Oprócz wspólnego kolędowania, w którym uczestniczyły całe rodziny zorganizowano również konkurs dla dzieci na temat Święta Objawienia Pańskiego, kolęd i pastorałek.

Impreza w Wiejskim Domu Kultury w Młoszowej została zorganizowana przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Młoszowa” we współpracy Trzebińskim Centrum Kultury i przy wsparciu Państwa Czubinów z Dulowej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Młoszowej.

– Mam nadzieję, że za rok uda nam zorganizować kolejne wspólne kolędowanie z Trzema Królami. Być może nawet z jeszcze większym rozmachem – podsumowuje Andrzej Pypno.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij