Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Uczniowie z Psar i Sierszy okazali się najlepsi

Uczniowie z Psar i Sierszy okazali się najlepsi

Opublikowano:

W Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini (Osiedle Gaj) odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

– Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze – informuje Agnieszka Łączka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini.

W zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących trzebińskie szkoły podstawowe oraz trzy ekipy ze szkół gimnazjalnych.

Jednym z elementów turnieju był test jednokrotnego wyboru obejmujący teoretyczną znajomość przepisów ruchu drogowego.

Oprócz umiejętności teoretycznych organizatorzy imprezy duży nacisk położyli na umiejętności praktyczne. Trzeba było wykazać się umiejętnością realizacji zadań z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz poradzić sobie z przejazdem na rowerze zgodnie z przepisami przez miasteczko ruchu drogowego usytuowane przy szkole w Gaju. A ponadto uczniowie mieli do pokonania na rowerze tor przeszkód obejmujący między innymi takie elementy jak: równoważnia, przejazd rynną, slalom czy zatrzymanie w miejscu.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła ekipa reprezentująca Szkołę Podstawową w Psarach, w której skład weszli: Julita Starzycka, Emilia Staroń, Marcin Karaś i Mikołaj Kaim.

Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Trzebini (Osiedle Siersza), którą reprezentowali: Kinga Matysik, Natalia Kijak i Michał Brzozowski.

Na zakończenie turnieju dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini – Małgorzata Stryjniak złożyła gratulacje zwycięzcom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez władze Gminy Trzebinia.

(RS)

Na zdjęciu miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini-Gaju, w którym rozegrana została jedna z konkurencji gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Fot.: Robert Siwek © 2015.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij