Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > W Myślachowicach mają izbę tradycji

W Myślachowicach mają izbę tradycji

Opublikowano:

Podczas zebrania wiejskiego w dniu 9 maja 2016 roku w Domu Kultury w Myślachowicach została oficjalnie otwarta lokalna izba tradycji. Jest to miejsce naprawdę godne odwiedzenia.


W gustownie urządzonym pomieszczeniu można aktualnie zobaczyć około 150 różnych eksponatów. Są to między innymi narzędzia, urządzenia i akcesoria górnicze: miech do przewietrzania podziemnych wyrobisk, kilofy, młotki, siekiery, świdry, liczna kolekcja lampek i lamp górniczych oraz historyczne mundury górnicze.

Sporo wystawowego miejsca zajmuje ponadto broń, monety, banknoty i elementy ubiorów pochodzące z zaborów: pruskiego, rosyjskiego i austriackiego. Ciekawostką jest bogaty zestaw broni używanej podczas Powstania Styczniowego oraz popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego.

Eksponaty prezentowane w myślachowickiej izbie tradycji będą z czasem zmieniane, dlatego warto zobaczyć to, co akurat teraz jest w niej wystawiane. Izbę można zwiedzać w godzinach pracy Domu Kultury w Myślachowicach.

O tym jak zrodził się pomysł utworzenia izby tradycji w Myślachowicach pisaliśmy na naszym portalu w marcu 2016 roku w artykule, do którego link publikujemy poniżej.

http://wtrzebini.pl/ludzie-i-pasje/mieszkancy-myslachowic-cenia-tradycje/

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij