Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Płokach pamiętają o Ignacym Kasprzyku

W Płokach pamiętają o Ignacym Kasprzyku

Opublikowano:

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku w Płokach odbędą się obchody 79 rocznicy śmierci starszego majstra wojskowego – Ignacego Kasprzyka.

Przypomnijmy, że Ignacy Kasprzyk urodził się w Płokach 3 grudnia 1909 roku. Jako starszy majster wojskowy uczestniczył w pracach nad prototypem samolotu wojskowego PZL 37 ŁOŚ, którego polska armia pilnie potrzebowała przed zbliżającą się II Wojną Światową. W dniu 20 czerwca 1938 roku podczas oblatywania prototypu wspomnianego samolotu doszło do katastrofy lotniczej, w której lotnik z Płok zginął wraz dwoma pozostałymi członkami załogi.

Niedzielna uroczystość w Płokach rozpocznie się o godzinie 11.00 od Mszy Świętej w miejscowym Sanktuarium Maryjnym, po której przewidziano modlitwę przy odnowionym w ubiegłym roku grobie Ignacego Kasprzyka na pobliskim przykościelnym cmentarzu. Następnie w Wiejskim Domu Kultury w Płokach o godzinie 12.30 udostępniona zostanie okolicznościowa wystawa, a ponadto przewidziano wspomnienia o miejscowym lotniku z udziałem zaproszonych gości.

Organizatorami obchodów 79 rocznicy śmierci starszego majstra wojskowego – Ignacego Kasprzyka są: Koło Historyczne w Płokach oraz Fundacja Memoria Potockich, a jej współorganizatorami: Sanktuarium Maryjne w Płokach, Zespół Folklorystyczny Płocanki, Wiejski Dom Kultury w Płokach oraz Koło Emerytów i Rencistów nr 10 w Płokach.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij