Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > W praktyce nauczą się zasad ruchu drogowego

W praktyce nauczą się zasad ruchu drogowego

Opublikowano:

Najmłodsi mieszkańcy Trzebini i okolicznych gmin nauczą się zasad ruchu drogowego w praktyce, dzięki inwestycji zrealizowanej w ostatnich miesiącach przez Gminę Trzebinia przy Szkole Podstawowej nr 6 na Osiedlu Gaj.


Miasteczko ruchu drogowego przy trzebińskiej „szóstce” zostało oficjalnie otwarte 28 października 2015 roku. Inwestycja została zrealizowana w miejscu, gdzie w przeszłości znajdowały się asfaltowe boiska, które od kilku lat nie były już użytkowane z uwagi na oddanie do użytku kompleksu sportowego „Orlik”.

Miasteczko składa się z jezdni, chodników i ścieżki rowerowej oraz infrastruktury drogowej obejmującej między innymi: skrzyżowanie trójwlotowe, skrzyżowanie czterowlotowe z sygnalizacją świetlną, rondo, strefę zamieszkania z progami zwalniającymi, przejścia dla pieszych, przejazd kolejowy oraz oznakowanie poziome i pionowe. Dodać należy, że obiekt został wyposażony w piętnaście rowerów, z których można korzystać bezpłatnie.

Roboty budowlane objęły ponadto wykonanie odwodnienia terenu, jego oświetlenie i ogrodzenie, ukształtowanie zieleni oraz montaż stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci.

– Oddane do użytku miasteczko drogowe pozwoli właściwie przygotować dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg, umożliwi najmłodszym zapoznanie się ze znakami drogowymi, a także pozwoli im w bezpiecznych warunkach uczyć się jazdy na rowerze – stwierdziła podczas otwarcia obiektu Małgorzata Stryjniak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini, która pełni rolę administratora trzebińskiego miasteczka ruchu drogowego.

– Z obiektu mogą korzystać dzieci uczęszczające do szkół i przedszkoli zarówno w naszej gminie jak i w gminach ościennych. Ponadto miasteczko będzie otwarte dla rodziców, którzy zechcą tutaj  uczyć swoje dzieci jazdy na rowerze – dodała dyrektor Małgorzata Stryjniak.

Realizacją inwestycji zajmowała się spółka Krisbud z Trzebini. Jej koszt to blisko 532 tysiące złotych, ale należy zaznaczyć, że Gmina Trzebinia uzyskała na ten cel 250 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu Województwa Małopolskiego. Z wnioskiem o dofinansowanie przedsięwzięcia wystąpił w ubiegłym roku poprzedni burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek.

Tekst i zdjęcia: Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij