Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy chcą czwartej klasy

W Sierszy chcą czwartej klasy

Opublikowano:

Rada Osiedla Siersza poparła wystosowany w imieniu rodziców wniosek Społecznego Komitetu Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy o utworzenie w tej placówce oświatowej czwartej klasy.

Tomasz Szyguła – przewodniczący Rady Osiedla Siersza przesłał w tej sprawie oficjalne pismo ma ręce burmistrza Trzebini – Jarosława Okoczuka.

– Podstawą decyzji Rady Osiedla jest uszanowanie woli rodziców, co do wyboru miejsca kształcenia dzieci w szkole zgodnej z miejscem zamieszkania ucznia. Ponadto utworzenie oddziału klasy czwartej w Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy pozwoli dzieciom z osiedla na integrowanie się z młodszą i starszą grupą uczniów ze szkoły obwodowej – argumentuje Tomasz Szyguła.

– Wsłuchując się w głos rodziców i opiekunów dzieci, daje się zauważyć, że to właśnie rodzice i opiekunowie są najbardziej zorientowani w jakim środowisku ich dzieci powinny się uczyć. Ważną kwestią jest również to, że dzieci, ucząc się w Sierszy, nie będą musiały korzystać z dowozu szkolnego – dodaje Tomasz Szyguła.

Pismo z wnioskiem o poparcie dla inicjatywy utworzenia klasy czwartej w Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy przewodniczący Rady Osiedla Siersza – Tomasz Szyguła skierował również do Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Trzebini.

(RS)

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa nr 5 w Trzebini-Sierszy. Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij