Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy chcą utworzenia dodatkowych klas

W Sierszy chcą utworzenia dodatkowych klas

Opublikowano:
Tagi: edukacja, siersza,

Rodzice uczniów z Sierszy chcą, by w mającej rozpocząć działalność we wrześniu bieżącego roku na tym osiedlu Szkole Podstawowej nr 5 oprócz klasy I powstały także klasy III i IV.

Temat ten został poruszony na sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 31 marca 2017 roku, podczas której przedstawicielka Społecznego Komitetu Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Sierszy odczytała i wręczyła władzom miasta petycję w tej sprawie.

– Społeczny Komitet Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Sierszy złożył do Pana burmistrza i do Pani dyrektor Gimnazjum nr 2 w Sierszy wnioski o utworzenie w nowo powstałej Szkole Podstawowej nr 5 w Sierszy oddziałów klasy III i klasy IV.

Zezwala na to prawo. Klasy inne niż pierwsza mogą powstać na wnioski rodziców w przekształcanych z gimnazjów szkołach podstawowych. Warunkiem jest, aby w szkole prowadzonej przez gminę, gdzie dotychczas dzieci uczęszczały, nie doprowadziło to do wygaszenia danej klasy. Tymczasem w Szkole Podstawowej nr 6 w Gaju są dwa oddziały III klasy i trzy oddziały II klasy.

Zwracamy się z pytaniem do Pana burmistrza. Proszę nam rodzicom odpowiedzieć, kiedy otrzymamy zapewnienie o utworzeniu wnioskowanych przez nas oddziałów w Szkole Podstawowej nr 5 w Sierszy?

Chcielibyśmy nadmienić, że w lutym 1837 roku rozpoczęto pierwsze nauczanie w szkółce w Sierszy, ufundowanej przez hr. Potocką dla dzieci górników i hutników. Była to jedna z pierwszych szkół na terenie powiatu chrzanowskiego. Ta data została zapisana w kartach historii Sierszy, Trzebini i Powiatu Chrzanowskiego.

Sądzimy, że w przyszłości na kartach historii zapisze się także słusznie podjęta decyzja burmistrza Trzebini

Pan wiceburmistrz Okoczuk zarówno na spotkaniach z mieszkańcami jak i w wywiadach prasowych zawsze stanowczo podkreślał, że najważniejsze jest dobro dziecka i nim się będzie przede wszystkim kierował, a sprawy ekonomii schodzą na drugi plan. Także, że jeśli będzie taka wola rodziców, mogą powstać nie tylko klasy pierwsze, ale i inne.

Rodzice i mieszkańcy Sierszy mają nadzieję, że także dobro dzieci z Osiedla Siersza leży mocno na sercu Panu burmistrzowi i nie przegra ono z finansami. Trzymamy więc Pana burmistrza za słowo i mamy nadzieję, że w nowo powstałej Szkole Podstawowej nr 5 w Sierszy zostaną utworzone także klasy III i IV – napisano w petycji Społecznego Komitetu Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Sierszy, która została odczytana na sesji Rady Miasta Trzebini.

(RS)

Na zdjęciu Gimnazjum nr 2 w Sierszy, które z dniem 1 września 2017 roku ma zostać przekształcone w Szkołę Podstawową nr 5 (Fot.: Robert Siwek © 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij