Sobota, 10 czerwca 2023 | Bogumiła, Małgorzaty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Wenecki karnawał warto zobaczyć w Młoszowej

Wenecki karnawał warto zobaczyć w Młoszowej

Opublikowano:

W piątkowy wieczór 24 czerwca 2016 roku warto wybrać się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej, by zobaczyć plenerowe przedstawienie operetki „Noc w Wenecji” Johanna Straussa II w wykonaniu artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Przygotowane pod reżyserskim okiem Marcina Sławińskiego przedstawienie muzyczne od momentu swej premiery w styczniu 2013 roku zachwyca widzów nie tylko wspaniałą muzyką Johanna Straussa II, ale i pięknymi kostiumami zaprojektowanymi przez wybitną scenografkę i kostiumologa Barbarę Ptak, pełnymi temperamentu układami tanecznymi, popisami wokalnymi aktorów śpiewaków czy też humorem sytuacyjnym i świetnymi scenami zbiorowymi.

Akcja operetki rozgrywa się podczas karnawału w Wenecji. Dla wielu z nas Wenecja to kraina bajkowa, ale i bliżej nieznana. Dlatego tym bardziej warto wybrać się do Młoszowej, by chociaż w teatrze móc bliżej poznać czar włoskiej Wenecji w czasie szczególnym, jakim jest karnawał.

Są jeszcze inne powody, dla których w piątkowy wieczór warto być w Młoszowej. 24 czerwca 2016 roku prawdopodobnie po raz ostatni będziemy mogli zobaczyć na scenie artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego. Władze tego bogatego śląskiego miasta postanowiły bowiem ze względów oszczędnościowych przekształcić podległy im teatr z niewątpliwie drogiej w utrzymaniu sceny muzycznej w znacznie tańszy teatr miejski ukierunkowany bardziej na impresariat niż produkcję własnych spektakli i utrzymywanie dużego zespołu artystycznego. Trochę szkoda, bo Gliwicki Teatr Muzyczny to była marka wśród polskich teatrów muzycznych dobrze rozpoznawalna, słynąca z naprawdę dobrych spektakli. Sam miałem nie raz okazję zachwycać się i wzruszać tym, co mogłem na gliwickiej scenie zobaczyć.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać się w piątek do Młoszowej. Być może w najbliższych latach nie będzie nam już dane oglądać muzycznych spektakli w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej, bo to piękne, ale niszczejące miejsce może zostać zamknięte przed ludźmi na cztery spusty. Już w tym roku katowicki Uniwersytet Ekonomiczny, do którego wciąż należy ten obiekt, nie chciał go udostępnić w celu organizacji plenerowego przedstawienia operetkowego, argumentując to, całkiem słusznie i logicznie, potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa przebywających tam osób.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij