Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Wniosły wsparcie i ofiarowały radość

Wniosły wsparcie i ofiarowały radość

Opublikowano:

Zakończyła się realizacja projektu pod nazwą „Młodzi innym”, w ramach którego maturzystki z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini cyklicznie odwiedzały podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Płazie, by udzielić im wsparcia.


W projekcie w czasie roku szkolnego 2015/2016 w ramach wolontariatu uczestniczyły tegoroczne maturzystki: Mariola Mazur, Katarzyna Klakla, Monika Knapik i Julita Fryc.

– Nasze uczennice  podczas systematycznych wizyt w Domu Pomocy Społecznej w Płazie starały się wnieść w codzienne życie jego podopiecznych swoje wsparcie oraz młodzieńczą radość. Po za tym takie wyjazdy przekonały je osobiście o tym jak wiele jest w społeczeństwie ludzi samotnych, chorych czy niepełnosprawnych, które wymagają opieki ze strony innych osób – mówi Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

– Inicjatorem, organizatorem i opiekunem projektu był katecheta z naszego liceum – ks. Piotr Pilch z Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy, któremu w imieniu społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie przy realizacji tego szlachetnego przedsięwzięcia – dodaje Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij