Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Z Henrykiem Sienkiewiczem za pan brat

Z Henrykiem Sienkiewiczem za pan brat

Opublikowano:

HENRYK SIENKIEWICZ  – MIŁOŚĆ, PRZYGODA, HISTORIA  – QUO VADIS to tytuł konkursu czytelniczego dla dzieci i młodzieży, który został zorganizowany przez Dzienny Ośrodek Młodzieżowy „W Gaju” działający przy Fundacji Dobry Start oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini.

Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach – w formie pisemnej i ustnej. Autorkami pytań były pracownice biblioteki: Jolanta Piskorz oraz Barbara Sokołowska-Kurek. Słowo wstępne o twórczości pisarza wygłosiła Monika Kłak-Gorlewicz, a osobą prowadzącą konkurs był Eugeniusz Kurek.

Odpowiedzi uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Jolanta Piskorz, Monika Kłak-Gorlewicz, Gabriela Kuchta i Małgorzata Piotrowska.

Po przeprowadzeniu testu do finału konkursu, który odbył się w Dworze Zielniewskich w Trzebini, zakwalifikowało się sześciu uczestników.

I miejsce zdobyła Aleksandra Sponda z Gimnazjum nr 1 w Trzebini. Nagrodą dla lauretaki konkursu jest tygodniowy pobyt w Warszawie oraz wydawnictwo albumowe.

Na miejscu II uplasował się Mateusz Sikora ze Szkoły Podstawowej w Czyżówce, a miejsce III zajęła Weronika Niemczyk z Gimnazjum nr 2 w Trzebini. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Natalia Brzózka (SP w Czyżówce), Aleksandra Tarka i Oliwia Gąsior (obie z Gimnazjum nr 1 w Trzebini). 

Wszyscy finaliści konkursu otrzymali nagrody książkowe, które ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij