Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zaproszenie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Zaproszenie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Opublikowano:

Trzebińscy Salwatorianie zapraszają wiernych na jedenastodniową pielgrzymkę do Jordanii oraz Izraela. Trasa tej niecodziennej wyprawy będzie wiodła śladami Jezusa i Mojżesza.


– Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami, którzy są opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie – mówi ks. Piotr Żydek SDS, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 2 do 12 lutego 2018 roku. Wyprawa obejmuje m. in.: przelot samolotem w obie strony, pełne wyżywienie, zakwaterowanie, przejazdy autokarem, przewodnika po miejscach świętych, bilety wstępu, ubezpieczenie.

Szczegółowe informacje dotyczące organizowanej pielgrzymki znajdą Państwo na stronie Bazyliki Mniejszej w Trzebini, do której poniżej publikujemy link:

http://www.trzebinia.salwatorianie.pl/index.php/780-pielgrzymka-do-ziemi-swietej-2

Bliższych informacji na temat pielgrzymki udziela ponadto ks. Piotr Żydek SDS z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini (ul. B. Głowackiego 3, tel. 668 829 119).

(RS)

Na zdjęciu Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij