Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > ŻYWA BIBLIOTEKA znów w Trzebini

ŻYWA BIBLIOTEKA znów w Trzebini

Opublikowano:

Chcesz poznać historię inną niż większość? Chcesz porozmawiać z ciekawymi osobowościami? Chcesz spędzić czas trochę inaczej? To przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

„ŻYWA BIBLIOTEKA” zagości w trzebińskiej książnicy już po raz drugi. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 9 czerwca 2018 roku w godzinach od 16:00 do 22:00 w głównej siedzibie instytucji przy ulicy Narutowicza 10 w Trzebini.

Uczestnicy tej niecodziennej akcji będą mieć okazję do rozmowy z „ŻYWYMI KSIĄŻKAMI” – osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

– Dokładnie tak, jak w każdej bibliotece czytelnik wybierze tytuł, a bibliotekarz zaprowadzi go na właściwie miejsce, gdzie będzie czekać na niego „ŻYWA KSIĄŻKA” – mówi Monika Kłak-Gorlewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

– Tym razem zamiast tradycyjnej lektury zainteresowani Czytelnicy będą mogli porozmawiać w cztery oczy o doświadczeniach wybranej osoby w przyjaznej, pełnej otwartości i życzliwości atmosferze – dodaje Monika Kłak-Gorlewicz.

„ŻYWA BIBLIOTEKA” to międzynarodowy ruch społeczny, który kilkanaście lat temu zrodził się w Danii. Jego podstawowymi celami jest walka o prawa człowieka i wzajemną tolerancję oraz przeciwdziałanie stereotypowemu postrzeganiu różnych grup społecznych.

(RS)

Na zdjęciu wejście do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij