Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Arsenał pod podłogą

Arsenał pod podłogą

Opublikowano:

Na niecodzienne znalezisko natrafił mężczyzna, który w Trzebini zakupił niedawno dom z myślą o jego remoncie i zagospodarowaniu.

Podczas prac remontowych na poddaszu budynku w drewnianej części podłogi odnalazł pistolet Walther P38 oraz cztery sztuki magazynków do broni maszynowej wraz z kilkudziesięcioma sztukami amunicji.

O zaistniałym zdarzeniu mężczyzna niezwłocznie powiadomił mundurowych z Komisariatu Policji w Trzebini.

– Znalezisko i stan zachowania przedmiotów oraz oznaczenia na broni, magazynkach i amunicji wskazują, iż najprawdopodobniej pochodzą one z okresu II Wojny Światowej – informuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Trzebini, którzy będą wyjaśniali pochodzenie broni i jej przeszłość.

– Takie znaleziska należy natychmiast zgłaszać Policji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności – dodaje Iwona Szelichiewicz.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij