Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Bądź bohaterem, podziel się własną krwią!

Bądź bohaterem, podziel się własną krwią!

Opublikowano:

Wakacje to czas, gdy w szpitalach zaczyna brakować krwi. Z tego powodu w naszym mieście organizowana jest ogólnodostępna akcja oddawania krwi na rzecz potrzebujących tego cennego daru.

Zbiórka krwi będzie miała miejsce w sobotę 25 sierpnia 2018 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 na Rynku w Trzebini, gdzie zaparkuje nowoczesny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zainteresowane osoby będą mogły oddać krew. Dodać należy, że nad bezpieczeństwem akcji będzie czuwał lekarz.

Przypomnijmy, że krew może oddać zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, która waży co najmniej 50 kg. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni wcześniej nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny i antybiotyków. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.

Akcja organizowana jest pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi”, a jej inicjatorami są: Grupa Misericordi działająca przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy oraz ksiądz Piotr Pilch z sierszańskiej parafii.

(RS)

Na zdjęciu Rynek w Trzebini. Fot.: Robert Siwek ©.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij