Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > By droga do szkoły była bezpieczna

By droga do szkoły była bezpieczna

Opublikowano:

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie będą prowadzić działania pod hasłem “Bezpieczna droga do szkoły”.

– Celem działań jest podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny – informuje Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Szczególnym nadzorem chrzanowscy policjanci obejmą zorganizowany przewóz dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi, jak również będą zwracać uwagę na to czy dzieci są przewożone w sposób właściwy w pojazdach osobowych.

Na czas akcji policjanci będą skierowani w rejon szkół, gdzie codziennie w wyznaczonych godzinach będą pełnić służby w pobliżu placówek edukacyjnych.

– Będą pomagać dzieciom przy przekraczaniu jezdni na przejściach dla pieszych w pobliżu szkół, przy okazji ucząc najmłodszych prawidłowego zachowania się na drodze, a w czasie zajęć lekcyjnych patrole będą reagować na wykroczenia w ruchu drogowym, prowadząc między innymi kontrole radarowe – podkreśla Robert Matyasik.

Ponadto we wrześniu i październiku w szkołach zostaną przeprowadzone spotkania profilaktyczne z dziećmi, rodzicami i nauczycielami na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

– W trakcie tych spotkań policjanci będą informować o realizowanej VII edycji akcji „Odblaskowa Szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dodaje Robert Matyasik.

(KPP, RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij