Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > By zapobiec zalewiskom i podtopieniom

By zapobiec zalewiskom i podtopieniom

Opublikowano:

Na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń przygotowywana jest dokumentacja techniczna odwodnienia obszaru górniczego byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Siersza”.

W tej sprawie na wniosek firmy przygotowującej dokumentację organizowane jest spotkanie robocze dla zainteresowanych osób, które odbędzie się we wtorek 4 kwietnia 2017 roku o godzinie 17.00 w Domu Kultury Willa NOT przy ulicy Grunwaldzkiej 54 w Trzebini-Sierszy.

Podczas spotkania pracownicy firmy przygotowującej wspomnianą dokumentację przedstawią projektowane rozwiązania melioracyjno-hydrotechniczne. Ponadto spotkanie ma celu wspólne zastanowienie się nad inwestycją i uzyskanie zgody na jej realizację.

Projektowane rozwiązania dotyczą przede wszystkim regulacji cieków i rowów, budowy nowych rowów odwadniających, budowy drenaży odwadniających i kanalizacji deszczowej oraz pogłębienia w niektórych miejscach koryta potoku Kozi Bród.

Rozwiązania te będą miały na celu przyczynić się do znacznego zapobieżenia powstawania zalewisk i podtopień w obszarach zagrożonych.

Organizowane spotkanie dotyczy obszarów położonych w Sierszy, w Młoszowej (przy ulicy Florkiewicza i w rejonie Wzgórza – Strzałby) oraz w Trzebini (teren w okolicy ulicy Grunwaldzkiej – w sąsiedztwie cieku i przy granicy obrębu Trzebionka, rejon naprzeciw końca placu pokopalnianego przy byłym Szybie Paula, teren w okolicy drogi dojazdowej od ulicy Piłsudskiego do dawnego składowiska odpadów komunalnych).

(RS)

Na zdjęciu Szyb Zbyszek po zlikwidowanej Kopalni Węgla Kamiennego „Siersza”. Fot.: Robert Siwek 2015 ©

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij