Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Chciał uniknąć kontroli. Potrącił policjantkę

Chciał uniknąć kontroli. Potrącił policjantkę

Opublikowano:

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w Dulowej, gdzie 81-letni kierowca z Nowego Targu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił interweniującą policjantkę. Sprawcy zdarzenia najprawdopodobniej postawiony zostanie zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę wielkanocną 27 marca 2016 roku w godzinach wieczornych. Policjanci z chrzanowskiej „drogówki” w trakcie pomiaru prędkości na ulicy Krakowskiej w Dulowej „namierzyli” jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki renault. Uczestnicząca w patrolu policjantka podjęła próbę zatrzymania pojazdu w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego w terenie zabudowanym. Kierowca zwolnił, a kiedy funkcjonariuszka podchodziła do pojazdu, ruszył z impetem potrącając interweniującą, która podcięta wpadła na maskę pojazdu i upadła na jezdnię. Po czym kierowca swoim pojazdem zaczął uciekać w kierunku Krakowa. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, lecz kierujący renault ignorował sygnały błyskowe i dźwiękowe.

Pościg trwał ponad 10 kilometrów. Kierowca renault został zatrzymany za Krzeszowicami w miejscowości Nawojowa Góra w efekcie pościgu i zorganizowania blokady drogi. Kierującym okazał się 81-letni mieszkaniec Nowego Targu, który był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, które zostały zatrzymane już wcześniej za przekroczenie limitu punktów karnych.

Sprawcy zdarzenia pobrano krew na zawartość alkoholu i narkotyków, a jego samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 81-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. We wtorek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Policjantka ruchu drogowego, która próbowała zatrzymać drogowego pirata z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij