Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Czyżby Trzebinia przestała się rozwijać?

Czyżby Trzebinia przestała się rozwijać?

Opublikowano:

Najbardziej wpływowy ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” opublikował „Ranking samorządów 2016”. Wśród stu najlepszych polskich samorządów w kategorii gmin miejskich  i miejsko-wiejskich znalazło się dziesięć samorządów z Małopolski. Niestety w gronie tym nie ma Trzebini.

We wspomnianej kategorii najwyżej z małopolskich samorządów, bo aż na drugim miejscu (awans z czternastego) uplasował się nie tak odległy od nas Zator. Pozostałe małopolskie gminy z listy stu zajęły następujące miejsca: Sucha Beskidzka (22 miejsce), Niepołomice (24), Wieliczka (37), Dąbrowa Tarnowska (38), Szczawnica (39), Dobczyce (45), Stary Sącz (50), Muszyna (82) i Wadowice (83).

Twórcy rankingu oceniali między innymi: dynamikę wydatków majątkowych, wartość środków unijnych pozyskanych w przeliczeniu na mieszkańca, dynamikę wzrostu dochodów własnych, stopę bezrobocia, wyniki testów szkolnych, liczbę podmiotów gospodarczych działających w gminie, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, współpracę z jednostkami pomocniczymi oraz zastosowanie budżetu zadaniowego i partycypacyjnego.

Przypomnijmy, że w roku 2012 we wspomnianym rankingu „Rzeczpospolitej” Trzebinia znalazła się w gronie stu najlepszych polskich gmin, uzyskując w nim wówczas osiemdziesiąte miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Czyżby od tego czasu Gmina Trzebinia przestała się rozwijać?

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij