Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Dla bezrobotnych 50 plus i niepełnosprawnych

Dla bezrobotnych 50 plus i niepełnosprawnych

Opublikowano:

Z myślą o osobach bezrobotnych w wieku powyżej pięćdziesiątego roku życia oraz osobach z niepełnosprawnościami Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie przygotował kilka różnych form wsparcia.

Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie (ul. Słowackiego 8, tel. 32 753-38-00) prowadzi rekrutację na:

– Staże 6 miesięczne, które pozwalają zaadaptować się do pracy na nowym stanowisku i przygotować się do podjęcia nowych zawodowych wyzwań.

– Szkolenia grupowe, które w roku 2016 planowane są w następujących kierunkach: monter nawierzchni drogowych – brukarz, operator wózka widłowego, spawacz Mag i Tig, uprawnienia elektryczne SEP do 1 kV oraz obsługa kasy fiskalnej.

– Szkolenia indywidualne, które zainteresowana osoba wskażecie, jako niezbędne do zatrudnienia.

– Prace interwencyjne, czyli subsydiowaną formę zatrudnienia, dzięki której osoby bezrobotne będą mieć zagwarantowane zatrudnienie na okres 9 miesięcy, a pracodawca zyska dofinansowanie.

– Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, które mogą osiągnąć poziom do 21 tysięcy złotych. Przewidziano 20 takich dotacji, które przyznawane będą w oparciu o ocenę komisji, aż do wyczerpania puli środków na ten cel.

Osoby zainteresowane przedstawionymi formami wsparcia proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty ze swoimi doradcami zawodowymi. Urząd zapewnia pierwszeństwo udziału we wspomnianych formach wsparcia, po spełnieniu wszystkich kryteriów rekrutacyjnych.

Wsparcie będzie realizowane w ramach projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim (II)”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

(PUP Chrzanów, RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij