Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dzięki Muszkieterom wyjadą nad Bałtyk

Dzięki Muszkieterom wyjadą nad Bałtyk

Opublikowano:

Troje dzieci z niezamożnych rodzin z Gminy Trzebinia wkrótce wyjedzie na bezpłatną kolonię do miejscowości Dźwirzyno nad Morzem Bałtyckim w ramach drugiej edycji „Wakacji z Muszkieterami”.


W naszej miejscowości letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Intermarchè, który jest zaangażowany w charytatywną działalność organizatora wyjazdów − Fundacji Muszkieterów. Akcję wspiera ponadto medalistka olimpijska – Sylwia Gruchała, a honorowi patronat nad nią pełni małżonka Prezydenta RP– Agata Kornhauser – Duda.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku również dzieci z Trzebini będą miały szansę spędzić wakacje poza domem. Troje młodych trzebinian wyjedzie na letnie kolonie nad Bałtyk.

Podopieczni fundacji oprócz zabaw i wypoczynku poznają osiem uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać życiowe trudności.

− Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość. Jednak życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku. to później pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podopiecznych podczas trwania naszej akcji – mówi Sylwia Gruchała, medalistka olimpijska i ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po długim roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi.

Tegoroczna akcja obejmie blisko 1000 dzieci z całej Polski w wieku od 8 do 14 lat i potrwa do połowy sierpnia. Łącznie odbędzie się 9 kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akcja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè.

***

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, a jej działania polegają na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od początku istnienia Fundacja prowadzi wiele ogólnopolskich akcji charytatywnych, takich jak „Konwój Muszkieterów”, „Place Zabaw – Muszkieterowie”, „Wakacje z Muszkieterami”. Fundacja wspiera także sport – wspólnie z Klubem Sportowym „Warta – Muszkieterowie” od wielu lat prowadzi program szkoleniowy „Olimpijska Akademia Muszkieterów”. Fundacja co roku współorganizuje również „Turniej Piłki Nożnej o Puchar Muszkieterów”.

(RS)

Na zdjęciu Morze Bałtyckie. Fot.: Robert Siwek ©

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij